Įrašas paskelbtas: 2011.08.29
Kaip išsirinkti seifą.

Dažnai susiduriame su situacija kai žmogus besidomintis seifu sunkiai įsivaizduoja kokio seifo jam reikia ir kaip išvis išsirinkti iš daugybės skirtingų galimybių. Iš tikrųjų tai yra paprasta, reikia tik žinoti į ką atkreipti dėmesį. Siūlome keletą trumpų patarimų kaip lengvai išsirinkti seifą. Norėdami iššsirinkti seifą turite atsakyti sau į šiuos klausimus:

 

I klausimas: ką planuojate seife saugoti?

Dokumentus, pinigus, laikmenas, ginklus, bylas ir pan. Tai yra esminis dalykas ir priklausomai nuo to, ką saugosite seife, rinksitės atitinkamo saugumo lygio, dydžio, funkcijos ir pan. seifą.

II klausimas: kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?

Jei seifas bus tik pinigams ir brangenybėms, jis gali buti mažas, tačiau į tokį seifą netilps dokumentai, bylos, nuotraukos, nešiojamas kopiuteris. Medžiokliniam ginklui reikalingas aukštas seifas. Seifo dydį dažnai riboja jam numatytos vietos dydis. Bendra taisyklė yra tokia – jei tik įmanoma, visada rinkitės didesnį seifą nei Jums pradžioje atrodo reikia. Atkreipkite dėmesį į tai, kokios seifo pristatymo galimybės į Jūsų norimą vietą – juk kelis šimtus kilogramų sveriantį didelį seifą gali būti net neįmanomą įnešti į tam nepatogią vietą.

III klausimas: kokie saugumo reikalavimai?

Kuo brangesni Jums daiktai (nebūtinai pinigine prasme), tuo saugesnį seifą rinkitės. Seifo saugumą rodo sertifikatai. Venkite nesertifikuotų seifų jei Jums svarbus saugumas. Kai kurios kompanijos Lietuvoje skirtingų seifų saugumą yra įvertinusios žvaigždutėmis – tai palengvina išsirinkimą.

IV klausimas: ar reikalinga apsauga nuo gaisro?

Žmonės dažnai nesusimąsto, kad seifas saugo ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Tam yra atitinkami priešgaisriniai seifai, kuriuose priešgaisringumo lygis įvertintas pagal tai per kiek minučių tiesioginės ugnies juose esantys daiktai nebus sugadinti. Atkreipkite dėmesį į tai, kad tarkime popieriui ir laikmenoms apsaugoti nuo gaisro būna skirtingi seifai nes kritinė temperatūra popieriui yra gerokai didesnė nei laikmenoms.

V klausimas: kur montuosite seifą?

Yra trys seifu tipai pagal jų montavimo būdą: pastatomas – tvirtinamas prie grindų ir / arba sienos; sieninis – montuojamas į sieną; grindinis – montuojamas grindyse. Visi šie tipai yra naudotini ir pasirinkimą dažniausiai lemia seifo montavimo vietos pasirinkimo galimybės konkrečiame būste.

VI klausimas: kokį seifo užraktą pasirinksite?

Populiariausi seifai su šiomis spynomis: raktine seifinė spyna, raktine seifine + mechanine kodine spyna, mechanine kodinė spyna, seifai su elektronine spyna. Šiais laikais geriausias sprendimas – elektronine spyna rakinami seifai. Pasirinkus tokį seifą nereiks kišenėje nešiotis didelių raktų, kodą esant reikalui galėsite pakeisti, o saugumo lygis bus labai aukštas.

Investicija į seifą yra ilgalaikė. Tad verta “investuoti” laiko renkantis tinkamiausią sau produktą. Pirkti tikslinga iš besispecializuojančių kompanijų, kur visada gausite patarimą kaip pavyzdžiui pakeisti seifo elektroninės spynos kodą, kur pasidaryti rakto kopiją, kaip seifą sumontuoti ir pan.

Apie autorių

admin

Komentarų: (0)

Comments are closed.