Įrašas paskelbtas: 2012.11.09
Seifai viešbučiams

Dažnai susiduriame, kad kai kuriuose viešbučiuose, būtent jų kambariuose, yra seifai, kur galima susidėti vertingus daiktus. Tai labai patogu ir viešbučio svečias gali jaustis daug saugiau žinodamas, kad tarkime jo piniginė valytojai valant kambarį yra ne kažkur paslėpta ar tiesiog padėta ant stalo, o užrakinta. Lietuvoje yra daugybė viešbučių, kurių savininkai nori įrengti seifus viešbučių kambariuose ir teiraujasi koks seifas tam tinka.

Kuo skiriasi viešbučių seifai nuo įprastų seifų?

TECHNOMAX hde/4 H SU ELEKTRONINE SPYNA

Pirmiausiai reikia suprasti, kad daugumoje atvejų viešbučių kambarių seifai nėra itin saugūs – juk jie dažniausiai būna sumontuoti spintose, iš kur juos galima išplėšti, kartais jie buna pritvirtinti labai minimaliai, jų sienelės yra plonos. Tokie seifai nėra sunkūs, nes juk į spintą neįdėsi šimtus kilogramų sveriančio seifo. Tai suprantama, kadangi viešbutis jau ir taip yra pakankamai saugi vieta ir viešbučių kambarių seifai yra skirti apsaugoti daiktus nuo viešbučio personalo ir galimai smulkių vagišių, kurie domisi nesaugiai paliktais daiktais. Tad viešbučių svečiams nereikėtų manyti, kad kambario seifas viešbutyje yra saugi vieta labai didelės vertės daiktams ar piniginėms sumoms.

Paprastai viešbučių seifai turi elektroninę spyną ir esminiai jų skirtumai nuo identiškai atrodančių ne viešbučiams skirtų seifų yra:

  • lengvas užkodavimas individualiu kodu – kaip taisyklė norint užrakinti viešbučių seifą reikia uždarius dureles surinkti savo bet kokį kelių simbolių (paprastai nuo 3 iki 8 simbolių) kodą ir kartais dar reikia paspausti “lock” mygtuką.
  • Viešbučių seifai visada privalo turėti atsarginį pastovų (su galimybe jį pakeisti) kodą arba atsarginį mechaninį raktą. Juk pasitaiko, kad viešbučio svečias pamiršta kokį kodą jis įvedė ir tuomet viešbučio personalui – tarkime už tai atsakingam vadybininkui – tenka atidaryti seifą atsarginiu kodu arba raktu. Tai labai svarbi funkcija, nes jei atsarginio kodo/rakto seife nėra, klientui pamiršus jo kodą seifą tektų įveikinėti avariniu būdu, kas daug kainuoja ir kaip taisyklė seifas yra sugadinamas.

Andrius Pikelis

Apie autorių

Andrius Pikelis

UAB"MOTUSA" direktorius. Andrius jau 16 metų specializuojasi seifų, saugių spynų srityje ir čia yra sukaupęs didelę patirtį. Per šį laikotarpį daugiau nei 200000 būstų Lietuvoje buvo apsaugoti Andriaus vadovaujamos kompanijos parduodamais seifais ir spynomis.

Komentarų: (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*