Yra keli aspektai, kurie gali padėti išsirinkti labiausiai Jūsų lūkesčius atitinkantį seifą per trumpesnį laiką, negaištant laiko naršymui seifų visumoje.

Kaip žinia, mūsų el. parduotuvėje puslapio viršuje yra nurodytos pagrindinės seifų kategorijos ir jeigu žinote kokio seifo norite, galite savarankiškai išsirinkti seifą tarp populiariausių seifų modelių kiekvienoje kategorijoje. Daugiau informacijos apie kategorijas ir kokie būna seifai galite rasti čia.

Vis dėl to ar rinksite savarankiškai ar kreipsitės į mus konsultacijos rekomenduojame susipažinti su atsakymais į dažniausiai užduodamus klausimus, kuriuos pateikiame žemiau.

Ką galima laikyti seife? Ir išvis kam reikalingas seifas?

Seifas yra papildoma Jūsų vertingų daiktų apsaugos priemonė, tiek nuo vaikų, vagių ar gaisro. Daugelis turi nuomone, kad šarvuotos durys, įdiegta signalizacija, kameros apsaugos Jūsų namus ir taip, visa tai atgraso nepageidaujamus asmenis, tačiau ne visada. Apsukrus vagys gali per keletą minučių išnešti brangius daiktus, apsaugos tarnyba gali nespėti atvykti, o seifą jeigu jis: gerai pritvirtintas, paslėptoje vietoje ir tinkamai užrakintas jo nepavyks išlaužti per keletą minučių, todėl vagys gali likti nieko nepešę.

Vaikai – maži smalsuoliai, svarbu apsaugoti ne tik savo vertingus daiktus ir dokumentus nuo flomasterių ar žirklių, bet ir nuo ginklų, kas apsaugos Jūsų mažuosius.

Gaisras, vienas iš blogiausių dalykų kas gali atsitikti, seifas išpildo apsaugos funkciją nuo gaisro nuo 60 iki 120 min., jeigu seifas yra gaisro židinyje. Daugiau informacijos apie priešgaisrinius seifus rasite čia.

 

Kaip montuoti seifą? Turiu ribotą vietą ar tilps koks nors?

Esant galimybei, pvz. remontuojantis ar įsirenginėjant būstą rekomenduojame iš anksto išsirinkti seifą bei numatyti jo vietą namuose ar biure, suderinti su baldininku reikalingus spintos matmenis arba su statybininku sutarti dėl nišos įrengimo sienoje ar grindyse, jei planuosite įsigyti įmūrijamą seifą. Apie sieninius seifus esame parašę trumpą įrašą čia.

Rekomenduojame rinktis dydžiu didesnį seifą negu reikalinga dabar, taip suplanuosite vietos ateities turiniui. Pavyzdžiui renkantis priešgaisrinį seifą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į išorės matmenis bet ir vidaus, kadangi dėl specialaus užpildo sienelėse, apsaugančio nuo ugnies, jos yra storesnės, atitinkamai vidaus tūris mažesnis.

Seifą lengva sumontuoti patiems arba pasitelkus į pagalbą statybininkus. Svarbiausia yra vadovautis gamintojo nurodymais ir rekomendacijomis. Žemiau pasidaliname pagrindiniais aspektais:

  • Seifą rekomenduojame pritvirtinti prie sienos ar grindų, kad jo neišneštų vagys.
  • Atkreipkite dėmesį į pasirinkto seifo numatytas tvirtinimo ertmes (seifo galinėje sienelėje ir/ar seifo dugne), jas nurodome prekių aprašymuose. Pvz. jei seife numatytas tvirtinimas tik jo dugne, vadinasi jį reikia tvirtinti prie grindų, šiuo atveju svarbu kad seifo vietoje nebūtų įrengtos šildomos grindys, kitaip gręžiant galite pažeisti visą sistemą.  
  • Įmūrijamiems seifams reikia palikti vietos betono užpildui aplink seifą bent po keletą cm iš visų pusių, dažniausiai gamintojas instrukcijoje nurodo kiek.
  • Seifus montuokite pagal paskirtį, t.y. nerekomenduojame sieninius seifus mūryti į grindis, tuo labiau su elektronine spyna, nes tokiuose seifuose nėra numatytas durelių stabdymo mechanizmas apsaugantis pirštus nuo užspaudimo, o ant el. spynos patektus drėgmei, pvz. plaunant grindis ar išliejus stikline vandens, gali būti sugadinta.
  • Nešildomose patalpose patariame rinktis seifus su raktine arba mechanine kodine spyna. Kaip žinia elektroniką neigiamai veikia drėgnos ir nešildomos patalpos, elementai gali dažniau išsikrauti arba sugesti spyna.

 Kokia seifo spyna geresnė?

Spynų tipus plačiau aprašėme kitame mūsų straipsnyje, skaityti čia.

Spynos skiriasi savo saugumo klase ir naudojimosi patogumu. Besirenkant aukštesnės saugumo klasės seifą, galite būti tikri, kad spyna yra saugi ir nesvarbu ar rinksitės raktinę arba elektronine.

Svarbiausia yra nuspręsti, kas Jums būtų patogiau ir pasirinkus kurį spynos tipą jausitės saugiau.

Kodėl vieni seifai sertifikuoti, o kiti ne?

Savo asortimente turime pasirinkimą tiek sertifikuotų seifų, tiek ne. Kokį rinktis priklauso nuo poreikio ir saugumo turto vertės.

Skirtumas tas, kad sertifikuoti seifai yra patikrinti nuo įsilaužimo ir/ar gaisro EU laboratorijose, yra atliekami testai ir bandymai, seifas išpildęs visus saugumo reikalavimus per numatytą testavimo laiką gauna sertifikatą.

Sertifikatai apibrėžia seifo saugumo lygį, t.y. jie yra klasifikuojami pagal saugumo standartus ir klases.

- Standartas: EN 14450: S1, S2 ;

- Standartas: EN 1143-1: 0, I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII .

Šiuo atveju žemiausia klasė yra EN 14450 S1, o aukščiausia : EN 1143-1 VIII.

Taip pat yra saugumo standartai seifams turintiems apsaugą nuo ugnies:

- EN 15659 – apsaugo popierių nuo nedidelio gaisro nuo 30 iki 60 min, kas apibrėžiama kaip atsparumo klasės: LFS 30 P ir LFS 60 P (atitinkamai 30 min ir 60 min apsauga).

- EN 1047-1 – šis standartas klasifikuoja didesnę apsaugą popieriui , duomenų laikmenų ir diskų apsaugą nuo ugnies. Šio standarto klasių paaiškinimas: 

S 60 ir S 120 (nurodytas skaičius nurodo laiką apsaugantį nuo ugnies, t.y.  60 min ir 120 min).  Raidė po skaičiaus, nurodo saugomo nuo ugnies objekto tipą: pvz. S 60 P - popierius , S 60 D- laikmenos, S 60 DIS- diskeliai, S 60 P/DIS – popierius + diskeliai.

NT FIRE 017 – šis standartas klasifikuoja ir apibrėžia saugyklose laikomų popieriaus, duomenų laikmenų ir diskelių apsaugą nuo ugnies. Klasės: 60, 90 ir 120 (atitinkamai 60 min, 90 min ir 120 min apsauga). Saugomų objektų tipas: Paper reiškia popieriaus apsaugą (pvz. NT FIRE 017 - 60 „Paper“), Data reiškia duomenų laikmenų apsaugą (pvz. NT FIRE 017 – 60 Data), „Diskette“ reiškia diskelių apsaugą (pvz. NT FIRE 017 – 60 „Diskette“).

 

Jeigu neradote atsakymų į savo klausimus, o galbūt norite pasitarti, lauksime Jūsų besikreipiant telefonu: +370 633 11 888 arba el.paštu [email protected]