Seifai ginklams - kas tai?

 1. Ginklų seifai - tai seifai, skirti saugoti ginklams: 1) pistoletams; 2) medžiokliniams ginklams, arba, kitaip sakant, medžiotojams skirtiems šautuvams.
 2. Tai specifiniai seifai, kurių paskirtis ne tik apsaugoti daiktą – šautuvą – nuo vagystės, bet ir apsaugoti, kad jį paimti galėtų tik tas žmogus, kuris turi leidimą tokį ginklą naudoti. Taigi jei namuose yra ginklinis seifas, raktą nuo jo, arba elektroninę kombinaciją, jei seifas yra su elektronine spyna, gali turėti ne visi šeimos nariai, o tik tas ar tie, kurie turi leidimą ginklo naudojimui.

 

Kokie reikalavimai ginklų seifams.

 1. Seifai ginklams laikyti – tai tokia kategorija seifų, kuriems valstybės taiko tam tikrus reikalavimus. Juos pastačius paprastai ateina pareigūnas, kuris patikrina, ar seifas tinkamas, ar atitinka valstybės keliamus reikalavimus jame laikyti ginklą.
 2. Skirtingos šalys kelia labai skirtingus reikalavimus ginklų seifams. Pavyzdžiui Slovakijoje reikalavimai nedideli ir ten ginklus, neribotą jų kiekį, galima laikyti tiesiog rakinamose metalinės dėžėse. Tuo tarpu kaimynystėje esančioje Čekijoje tokioje dėžėje galima laikyti iki 2 ginklų. Lenkijoje minimalus reikalavimas seifui, skirtam laikyti ginklams, yra S1 saugumo klasė pagal Europos sąjungos seifų standartą EN14450. Dar griežtesni reikalavimai yra Vokietijoje, kur seifas ginklams turi atitikti 0 klasę pagal Europos sąjungos profesionalių seifų standartą EN1143-1.
 3. Lietuvoje ginkliniai seifai turi turėti minimumą 3mm storio seifo sieneles ir 3mm storio seifo dureles. Labai svarbu įsigyjant seifą ginklams laikyti pasitikrinti, kad jis tikrai atitinka šalyje keliamus reikalavimus, ypač jei perkama iš ne tos šalies prekybininko arba ir neprofesionalaus, nesispecializuojančio šiame segmente prekybininko.
 4. Kodėl reikalavimai skirtingi? Kaip jau minėta, seifas ginklams, saugo ginklus ne tik nuo vagių, bet ir nuo žmonių, neturinčių teisės ginklą naudoti. Pavyzdžiui nuo vaikų. Dažnai reikalavimai ginkliniams seifams yra griežtinami tada, kai įvyksta nelaimingi atsitikimai, kas įvyko Vokietijoje, kai mažametis vaikas atidarė nesaugų ginklinį seifą ir įvyko nelaimė. Manytina, kad reikalavimai ginklų laikymui tik griežtės, nes tai susiję su žmonių saugumu.
 5. Seifai.lt parduodami seifai ginklams atitinka Lietuvos Respublikos keliamus reikalavimus ir juos dar viršija. Pavyzdžiui mes neprekiaujame ginkliniais seifais su nesaugiomis elektroninėmis spynomis (prekiaujame seifais su saugiomis elektroninėmis spynomis), kas pasitaiko rinkoje. Manome, kad tai nesaugu, nors tai ir leistina.

 

Kaip išsirinkti ginklinį seifą?

 1. Kaip ir renkantis be kokį kitą seifą pirmas klausimas yra seifo dydis: 1) laikysite pistoletus ar ilgavamzdžius ginklus; 2) kiek ginklų planuojate laikyti; 3) kiek ir kokios amunicijos planuojate laikyti. Taigi jei sakykime renkatės seifą medžiokliniams ginklams, tuomet reiktų rinktis tokį seifą, kuriame tilptų ne tik jau turimi, bet ir tie ginklai, kuriuos planuojate įsigyti sakykime per artimiausius 10 metų – juk nenorėsite keisti seifo, kuris galimai bus pritvirtintas, įmontuotas. Kiek laikysite šovinių? Labai patogu, kai seifai turi atskirus rakinamus skyrelius šoviniams arba lentynėles jiems sudėti. Ką dar laikysite seife? Optiką, įvairius valiklius? Atsižvelgus į tai pasirinkite seifo dydį. Visada turėkite mintyje, kad seifai užsipildo. Sakoma nebūna per didelio seifo, bet dažnai būna per mažas.
 2. Seifo saugumo lygis. Visada rekomenduojame rinktis kuo saugesnį seifą, suprantama atsižvelgus į laikomų ginklų vertę ir planuojamą biudžetą. Saugūs seifai – seifai, kurie ne tik atitinka minimalius valstybės keliamus reikalavimus laikyti ginklams, bet yra sertifikuoti, tai yra seifai, kurių saugumo lygis yra patvirtintas tam tikra saugumo klase pagal galiojantį Europos Sąjungos standartą. Minimaliai rekomenduotume S1 klasė pagal EN11450, o geriau 0, 1, 2 ar dar aukštesnė klasė pagal EN1143-1 – profesionalių seifų standartą.
 3. Seifo apsauga nuo ugnies. Juk kartais turtą sunaikina ne vagys, o gaisras. Seifai ginklams, sertifikuoti kaip priešgaisriniai seifai, turi dvigubas sieneles ir priešgaisrinį užpildą tarp jų. Seifo atsparumą ugniai patvirtina sertifikatas ir suteikta apsauga. Pvz. 60P (kitaip 60 min. Paper) standarto reikšmė reiškia, kad jei seifas yra ugnies židinyje, temperatūra seifo viduje nepakils aukščiau 195 laipsnių (kas yra kritinė temperatūra popieriui) 60 minučių. Jei seifas nėra ugnies židinyje, tai tas laikotarpis pailgėja.
 4. Seifo spynos tipas. Visada rekomenduojame, kad seifas būtų rakinamas kokybiška sertifikuota elektronine spyna. Tai pats patogiausias užraktas, nes Jums nereikės nešiotis seifo rakto, kas yra nepatogu ir priėję prie seifo jį iškart atrakinsite – tai pats greičiausias būdas. O į dvejonę, kad kas atsitiks, jei nusės baterijos atsakymas yra toks, kad dažniausiai elektroninės seifų spynos turi specifines vietas, kur pridėjus paprastą kroną, kurią galima nusipirkti bet kuriame supermarkete, seifui ateina energija ir jis atrakinamas su tuo kodu, koks yra nustatytas. Kita dvejonė: o jei pamiršime seifo kodą? Mes tuomet atsakome: o kas jei pamestumėte mechaninį seifo raktą? Juk kodą dar galima kažkur išsisaugoti. Jei kalbėti apie labai įprastas seifų spynas – spynas, rakinamas seifiniu raktu, tai jų privalumai yra tai, kad jos pakankamai saugios ir kainuoja mažiau, nei elektroninės seifų spynos – taigi tokie seifai pigesni. Vis dėlto trūkumai: raktą reikia nuolatos nešiotis ir taip pat seifiniai raktai nėra apsaugoti nuo nukopijavimo.
 5. Gamintojas. Visada rekomenduojame rinktis solidžių Europos gamintojų seifus, kurie atitiks kokybės reikalavimus ir būsite tikri, kad turite kokybiška ir saugų seifą ginklams iš gamintojo, kuris saugo savo reputaciją. 

SEIFAI.LT komanda