Sieniniai seifai – tai seifai, kurie montuojami į sieną. Tokie seifai labai populiarūs pavyzdžiui pietų Europos valstybėse, kaip kad Italija, Ispanija. Ir tikrai yra geras pasirinkimas. Kodėl? Yra keletas priežasčių:

  1. Sieniniai seifai būna (ar bent turėtų būti) įmūryti į sieną. Reiškia tokį seifą išnešti yra labai sudėtinga ar beveik neįmanoma. O būtent seifo išnešimas yra lengviausias būdas įvykdyti apiplėšimą žinant, kad vagys dėl signalizacijos paprastai turi kelias minutes, per kurias kokybišką seifą įveikti jį kažkokiu būdu atidarant yra dažniausiai neįmanoma.
  2. Sieniniai seifai yra patogūs, nes gali būti bet kokiame aukštyje. Tai yra jei pastatomą seifą reikia statyti ant tvirtos atramos – dažniausiai toks seifas statomas ant žemės, kas yra nepatogu juo naudojantis, tai sieninio seifo vietą galima pasirinkti taip, kad ji būtų patogi. Juk pastatomo kokybiško (atitinkamai sunkaus) seifo į spintos lentyną neįstatysi – lentyna neatlaikys, o be to seifo tinkamai nepritvirtinsi.
  3. Sieniniai seifai yra geros kainos. Kodėl? Todėl, kad sieninis seifas paprastai turi puikiai apsaugotą priekinę dalį: priekinį rėmą ir seifo dureles. Visų kitų plokštumų stipriai apsaugoti nereikia, nes jos yra neprieinamos ir saugomos sienoje esančio betono. Paprastai sieninių seifų priekinės durelės būna storos – 8mm – 12mm, tokių seifų spynos apsaugotos grūdinto metalo arba dar geriau – manganinio plieno plokštėmis, kuris bandant pragręžti kaista ir atšipina grąžtus ar diskus.
  4. Sieninis seifas gali būti paslėptas ir potencialiai sunkiau surandamas, nei kad pastatomas seifas, kuriam reikia daugiau vietos. Tokie seifai slepiami po paveikslais, užuolaidomis ir pan.

O kokie sieninių seifų trūkumai?

  1. Svarbiausias sieninių seifų trūkumas yra tai, kad norint, kad seifas būtų pakankamo dydžio, jam reikia pakankamo storio sienos. Nes jei siena plona – bus galima įmontuoti tik mažą sieninį seifą. Be to siena turi būti stipri – plytų ar betono. Juk jei net geriausią seifą įmontuosime sakykim į gipso sieną, jį bus labai lengva iš ten išplėšti. Renkantis seifo dydį reikia numatyti, kas jame bus laikoma. Ar reiks dėti A4 formato dokumentus? Kokio dydžio daiktus planuojate laikyti. Visada galioja taisyklė, kad rinktis maksimaliai didelį seifą, kokį galite įtalpinti ir koks atitinka Jūsų planuojamą biudžetą. Dar sakoma, kad bet koks seifas labai greitai užsipildo. Tad rekomenduojama įsigyti bent dvigubai didesnį, nei kad manote reikia dabar.
  2. Sieniniai seifai yra lengvesni, nei pastatomi dėl jau minėtos priežasties, kad daug metalo yra tik jo priekinėje dalyje. Todėl tokį seifą jei jis nėra tinkamai pritvirtintas, galima išnešti. Tad pritvirtinimo stiprumas dažniausiai lemia kiek tas seifas yra saugus.

Kiti patarimai:

  1. Visada rekomenduojame rinktis sertifikuotą seifą – taigi ir sieninis seifas turėtų būti sertifikuotas pagal Europos Sąjungos standartus ir atitikti norimą saugumo klasę, kurią reikia rinktis atsižvelgiant į tai, kokias vertybes planuojate laikyti ir kokia suma seifo vidaus turinį norite apdrausti. Paprastai draudimo kompanijos suteikia informaciją, kokia suma apdraus vienos ar kitos saugumo klasės seifuose laikomas pinigų sumas bei kitas laikomas vertybes. Tokią informaciją teikiame ir mes.
  2. Rekomenduojame rinktis seifus, rakinamus elektronine spyna, keturių suktukų kombinacijos spyna, arba dviguba spyna, kuri paprastai turi mechaninį raktą ir trijų suktukų kombinacijos spyną. Tokiu būdu Jums nereiks rūpintis, kad vagis suras seifo raktą ir seifą atidarys. Ir didelio seifinio rakto nešiotis nereiks.

SEIFAI.LT komanda