Dažniausiai užduodami klausimai

Ką turečiau saugoti seife?

Seife paprastai saugome:

 • Pasus, asmens tapatybės korteles, gimimo liudijimus;
 • Dokumentus, sutartis, namų bylas;
 • Pinigus, mokėjimo korteles;
 • Kompiuterius, kitą brangią įrangą;
 • Laikmenas su nuotraukomis;
 • Papuošalus;
 • Laikrodžius;
 • Raktus, praėjimo korteles;
 • Brangias nuotraukas;
 • Antspaudus;
 • Kitus mums brangius (ne tik pinigine prasme) daiktus.

Kaip išsirinkti tinkamiausią seifą?

Norint išsirinkti tinkamiausią seifą pirmiausiai reikia atsakyti sau į šiuos klausimus:
Ką planuojame seife laikyti? Priklausomai nuo to rinksimės seifo saugumo, priešgaisringumo lygį, seifo dydį;
Kokio dydžio seifo reikia? Patariama rinktis didesnį seifą nei pradžioje atrodo reikia;
Seifo saugumo lygis? Kuo vertingesni / brangesni daiktai seife bus laikomi, tuo saugesnį seifą rinksimės;
Seifo priešgaisringumas? Ar reikalinga apsauga nuo gaisro? Ką norime apsaugoti nuo gaisro: popierių, laikmenas?
Seifo montavimo vieta ir būdas? Pagal tai rinksimės pastatomą, sieninį arba grindinį seifą;
Seifo spynos tipas? Galima pasirinkti seifą su skirtingais spynų tipais pagal žmogaus norus ir galimybes.
Atsakius sau į šiuos klausimus seifą išsirinkti bus paprasta. Šiais laikais prekyboje galima rasti daugybę seifų. Įsigilinti į kiekvieną jų yra nelengva. Todėl seifų prekybos puslapiai ištobulino švarias seifų grupavimo, filtravimo, palengvintos paieškos, palyginimo galimybes – visos šios priemonės (jas galite rasti Seifai.lt puslapyje) iš kelių šimtų ar tūkstančių galimų variantų padės susiaurinti paiešką iki keliolikos ar kelių vienetų – tada jau galėsite nesunkiai išsirinkti Jums tinkamiausią produktą.

Su kokia spyna seifą rinktis?

Populiariausi seifų užraktai ir rekomendacija:
Seifai su elektronine spyna. Privalumai – saugumas ir tai, kad nereikia nešiotis rakto. Trūkumai – kas keletą metų reikia pakeisti baterijas bei didesnė kaina. Tai labiausiai rekomenduojama spyna seifui.
Seifai su raktine seifine spyna - labiausiai įprastas užraktas. Privalumai – didelis saugumas ir gera kaina. Trūkumai – didelis, lengvai kopijuojamas raktas, kurį būtina nešiotis. Nerekomenduojame.
Seifai su raktine seifine ir mechanine kodine spyna. Privalumai – saugumas ir papildoma kodinė kombinacija dėl kurios nebebūtina visada nešiotis rakto. Rekomenduojame.
Seifai su mechanine kodine spyna. Privalumai – saugumas ir tai, kad nereikia nešiotis rakto. Trūkumai – itin sudėtinga naudoti. Nerekomenduojame.
Seifai su biometrine spyna (skanuojamas piršto antspaudas). Privalumai – nereikia nešiotis rakto. Trūkumai – mažas tokių spynų, paplitusių seifuose saugumas, sudėtingas naudojimas. Nerekomenduojame.
Seifai su raktine spyna. Tai pigus, bet labai nesaugus variantas. Nerekomenduojame.

Seifų sertifikatų paaiškinimas

Beveik visi geresni seifai yra sertifikuoti pagal tam tikrus standartus ir sertifikatas parodo kokį saugumo / priešgaisringumo lygį (klasę) pagal tą standartą seifas atitinka.
Saugumo standartai, pagal kuriuos sertifikuojami seifai:
EN 14450 – šis standartas klasifikuoja “seifines spintas”. Pagal šį standartą sertifikuojami labiau buitiniai seifai, tačiau pasitaiko ir labai saugių seifų sertifikuotų pagal šį EN 14450. Saugumo klasės: S1 ir S2 (S2 saugesnis iš šių dviejų).
EN 1143-1 – šis standartas klasifikuoja “seifus, bankomatų seifus, saugyklų duris ir saugyklas”. EN 1143-1 – pagrindinis ir svarbiausias Europos standartas, pagal kurį sertifikuojami seifai, įskaitant ir pačius saugiausius seifus. Saugumo klasės: 0, I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII. Seife naudojama spyna parenkama tokia, kuri seifui bendrai leidžia pasiekti tam tikrą saugumo klasę pagal seifų standartų reikalavimus. Tačiau dažnai seifų gamintojai norėdami dar labiau pabrėžti seifo saugumo lygį papildomai nurodo seife sumontuotos spynos saugumo klasę.
Seifo spynų saugumo standartas:
• EN 1300 – šis standartas tai “labai saugių spynų klasifikavimas pagal jų atsparumą neteisėtam atrakinimui”. Saugumo klasės: A, B, C (C aukščiausia). Paprastai EN 1300 A klasės spynos montuojamos į seifus iki 2 saugumo klasės pagal EN 1143-1 standartą, EN 1300 B klasės – į 3-5 klasės seifus pagal EN 1143, EN 1300 C klasės – į 6-13 klasės seifus pagal EN 1143-1.
Seifai saugo ne tik nuo vagystės, bet ir nuo gaisro. Priešgaisriniai seifai būna skirti apsaugoti popieriui ir kompiuterinėms laikmenoms – jie yra visiškai skirtingi seifai nes popieriui kritinė temperatūra yra 177 laipsniai, o laikmenoms – 52. Atsparumo gaisrui standartai pagal kuriuos sertifikuojami seifai:
EN 15659 – šis standartas klasifikuoja “nedideliam gaisrui atsparius saugojimo įrenginius” ir rodo jų gebėjimą apsaugoti popierių nuo ugnies poveikio. Apibrėžtos dvi atsparumo klasės: LFS 30 P ir LFS 60 P (atitinkamai 30 min ir 60 min apsauga).
EN 1047 – 1 – šis standartas klasifikuoja “patikimo saugojimo įrenginių atsparumą ugniai” ir apibrėžia popieriaus, duomenų laikmenų ir diskelių apsaugą nuo ugnies. Klasės: S 60 ir S 120 (atitinkamai 60 min ir 120 min apsauga). Saugomų objektų tipas: P raidė reiškia popieriaus apsaugą (pvz. S 60 P), D reiškia duomenų laikmenų apsaugą (pvz. S 60 D), DIS reiškia diskelių apsaugą (pvz. S 60 DIS). S 60 P/DIS reiškia, kad seifo sertifikatas patvirtina, kad seifas apsaugo popierių ir diskelius nuo ugnies poveikio 60 minučių.
NT FIRE 017 – šis švedų standartas klasifikuoja ir apibrėžia saugyklose laikomų popieriaus, duomenų laikmenų ir diskelių apsaugą nuo ugnies. Klasės: 60, 90 ir 120 (atitinkamai 60 min, 90 min ir 120 min apsauga). Saugomų objektų tipas: Paper reiškia popieriaus apsaugą (pvz. NT FIRE 017 - 60 „Paper“), Data reiškia duomenų laikmenų apsaugą (pvz. NT FIRE 017 – 60 Data), „Diskette“ reiškia diskelių apsaugą (pvz. NT FIRE 017 – 60 „Diskette“).
Yra ir daugiau standartų, pagal kuriuos sertifikuojami seifai įvairiose šalyse, kaip kad solidžių VDS, V.D.M.A. Vokietijoje, UL Didžiojoje Britanijoje bei visiškai nereikšmingų ir abejones keliančių tam tikrose kitose šalyse. Tačiau jie žymiai mažiau paplitę ir mūsų manymu dauguma geriausių seifų turi čia paminėtus standartus atitinkančius sertifikatus, tad juos lengva palyginti tarpusavyje.
Ką daryti jei pamiršai elektroninės seifo spynos kodą?
Elektroninės seifo spynos kodas yra unikalus ir nėra galimybės jį pakeisti neatidarius seifo. Gamintojas taip pat neturi “slapto” kodo tokiems atvejams nes tuomet sumažėtų saugumas. Rekomenduojame kodą užsirašyti ir / arba jei seifas suteikia tokią galimybę, susiprogramuoti du skirtingus kodus ir tą informaciją laikyti saugioje vietoje – pvz. darbe ar pan. Tuomet kodą pamiršus galima panaudoti kitu. Jei vis dėlto kodo nepavykta atsiminti ir spyna neturi papildomos atrakinimo galimybės mechaniniu raktu, tuomet deja lieka tik kviesti avarinio atidarymo tarnybą, kurie seifą atidarys avariniu būdu – tai yra jį pragręžę ar supjaustę.

Patarimas kaip reiktų elgtis, kad neprireiktų laužti seifo pamiršus seifo elektroninės spynos kodą.

Seifo elektroninės spynos kodas yra kaip ir mechaninės spynos raktas - jį užmiršus (tolygu pametus raktą), seifą reiks atidarinėti avariniu būdu. Tai priklausomai nuo seifo gali būti labai sudėtinga ir brangi procedūra, o taip pat tokiais atvejais dažniausiai yra sugadinamas seifas ar bent jo durelės. Tad nusipirkus seifą su elektronine spyna ir pakeitus jos gamyklinį kodą į Jūsų pasirinktą kodą, mes primygtinai rekomenduojame tą kodą išsaugoti dar kažkur. Tam yra sukurtos specialios programos, skirtos išmaniesiems telefonams, kompiuteriams, kur galima laikyti įvairius pin kodus, taip pat ir seifo spynos kodą. Paprastesnė išeitis, laikyti užrašytą kodą kitoje vietoje nei seifas, pvz. jei seifas namuose, tai kodą laikyti biure, pas giminaičius ir t.t. Pamiršus seifo elektroninės spynos atrakinimo kodą teks kreiptis į avarinio atidarymo specialistus, kuriuos mes Jums padėsime rasti.

Ką daryti jei seifo baterijos išsikrovė ir nebeveikia elektroninė seifo spyna?

Paprastai seifai su elektroninėmis spynomis turi vieną iš šių dviejų galimybių pajungti išorinį srovės šaltinį tuo atveju jei seifo baterijos yra nusėdusios:
 • Pridėjus kroną tam tikroje vietoje tiesiai ant seifo durelių – kai kurių gamintojų seifai suteikia tokią tikrai patogią galimybę.
 • Pasinaudojus seifo komplekte patiekiamu laidu, kuris iš išorės prijungiamas prie seifo spynos ir prie kurio reikia prijungti kroną ar baterijas.

Dėmesio: tuo atveju jei seifas parduodamas su papildomam srovės šaltiniui pajungti naudojamu laidu, šį laidą būtina laikyti ne seifo viduje. Jei laido nerandate ar jį palikote seife, kreipkitės į seifo pardavėją ir jis Jums pateiks atsarginį laidą. Prijungus išorinį srovės šaltinį seifas atrakinamas surinkus elektroninės spynos kodą. Tada atidarius seifą būtina pakeisti jame esančias nusilpusias baterijas.

Seifo avarinis atrakinimas

Esant situacijai, kai pametėte seifo raktą ir neturite kito, neprisimenate spynos atrakinimo mechaninio arba elektroninio kodo, seifą teks atrakinti avariniu būdu. Tam patartume kviestis profesionalus, užsiimančius tokiais dalykais. Jie seifą atidarys su minimaliais tokiais atvejais įmanomais pažeidimais ir galimai po tokios operacijos seifo nereiks išmesti (tai yra seifas nebus supjaustytas), o pakaks pavyzdžiui pakeisti jo spyną. Itin saugius seifus atidaryti gali prireikti daug laiko, įrangos ir pastangų – taigi tai bus brangu. Prieš leisdami avarinio atidarymo specialistui atidaryti seifą avariniu būdu, įsitikinkite, kad tai patikimas žmogus ir turi dokumentą ar ženklelį, patvirtinantį, kad jis tokiu amatu gali užsiimti.

Kokie reikalavimai keliami seifui, kuriame bus laikomas kovinis ginklas (sienelių storis, užraktas ir kt.)?

Seifo sienelės turi būti ne plonesnės kaip 3 milimetrų ir kuri užrakinama patikima vidine plokšteline arba kodine spyna, įtvirtinta metalinės spintos (seifo) viduje taip, kad būtų apsaugota nuo mechaninio poveikio iš išorės (išorinėje metalinės spintos (seifo) durelių pusėje yra tik anga raktui į spyną įkišti). Šis reikalavimas netaikomas metalinei spintai (seifui), kuri atitinka Europos Sąjungoje seifams ir saugyklų durims galiojantį standartą EN 1143-1 ar standarto EN-14450 S1 ar S2 klasės metalinėms spintoms keliamus reikalavimus.
Lietuvos Respublikos nuolatinių gyventojų B, C ir D kategorijos ginklo (-ų) ir jų šaudmenų laikymo vieta turi atitikti šiuos reikalavimus:
1. ne daugiau, kaip 5 ginklai, atitinkantys bet kurią B kategoriją ar Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo (toliau - Įstatymas) 5 straipsnio 1–4 punktuose nurodytą C kategoriją, ir jų šaudmenys turi būti laikomi:
1.1. gyvenamojoje vietoje;
1.2. prie grindų arba sienų pritvirtintoje metalinėje spintoje (seife), kuri atitinka Europos Sąjungoje seifams ir saugyklų durims galiojantį standartą EN 1143-1 ar standarto EN-14450 S1 ar S2 klasės metalinėms spintoms keliamus reikalavimus, arba prie grindų ar sienų pritvirtintoje metalinėje spintoje (seife), kurios sienelės turi būti ne plonesnės kaip 3 milimetrų ir kuri užrakinta patikima vidine plokšteline arba kodine spyna, įtvirtinta metalinės spintos (seifo) viduje taip, kad būtų apsaugota nuo mechaninio poveikio iš išorės (išorinėje metalinės spintos (seifo) durelių pusėje yra tik anga raktui į spyną įkišti). Šis reikalavimas taikomas įsirengiant ginklų laikymo vietą nuo 2012 m. sausio 1 dienos. Metalinėse spintose (seifuose), kuriose laikomi ginklai, įrengtose iki 2012 m. sausio 1 d., turi būti įrengta vidinė spyna;“.
2. daugiau nei 5 ginklai, bet ne daugiau kaip 12 ginklų, atitinkantys bet kurią B kategoriją ar Įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose nurodytą C kategoriją, ir jų šaudmenys turi būti laikomi:
2.1. gyvenamojoje vietoje, kurioje įrengta apsaugos sistema. Rekomenduojama, kad apsaugos sistema būtų įrengta ir kitose patalpose, per kurias galima patekti į gyvenamąją vietą, kurioje laikomi ginklai ir šaudmenys, ir informuotų ginklo savininką apie užfiksuotą įsilaužimą SMS žinute arba kitu būdu;
2.2. prie grindų arba sienų pritvirtintoje metalinėje spintoje (seife), kuri atitinka Europos Sąjungoje seifams ir saugyklų durims galiojantį standartą EN 1143-1 ar standarto EN-14450 S1 ar S2 klasės metalinėms spintoms keliamus reikalavimus, arba prie grindų ar sienų pritvirtintoje metalinėje spintoje (seife), kurios sienelės turi būti ne plonesnės kaip 3 milimetrų ir kuri užrakinama patikima vidine plokšteline arba kodine spyna, įtvirtinta metalinės spintos (seifo) viduje taip, kad būtų apsaugota nuo mechaninio poveikio iš išorės (išorinėje metalinės spintos (seifo) durelių pusėje yra tik anga raktui į spyną įkišti);“.
3. daugiau kaip 12 ginklų, atitinkančių bet kurią B kategoriją ar Įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose nurodytą C kategoriją, ir jų šaudmenys turi būti laikomi:
3.1. gyvenamojoje vietoje, kurioje įrengta apsauginė įsilaužimo signalizacija, sudaryta bent iš vieno apsaugos ruožo. Rekomenduojama, kad apsauginė įsilaužimo signalizacija būtų įrengta ir kitose patalpose, per kurias galima patekti į patalpą, kurioje yra metalinė spinta (seifas);
3.2. metalinėje spintoje (seife):
3.2.1. kurios sienelės turi būti ne plonesnės kaip 3 milimetrų ir kuri užrakinama patikima vidine plokšteline arba kodine spyna, įtvirtinta metalinės spintos (seifo) viduje taip, kad būtų apsaugota nuo mechaninio poveikio iš išorės (išorinėje metalinės spintos (seifo) durelių pusėje yra tik anga raktui į spyną įkišti). Šis reikalavimas netaikomas metalinei spintai (seifui), kuri atitinka Europos Sąjungoje seifams ir saugyklų durims galiojantį standartą EN 1143-1 ar standarto EN-14450 S1 ar S2 klasės metalinėms spintoms keliamus reikalavimus;
3.2.2. kuri iš vidaus pritvirtinta metaliniais kaiščiais, kurių skersmuo ne mažesnis kaip 8 milimetrai, arba tokiais, kokius numatė gamintojas, į pastato konstrukcijas, pagamintas iš neporėtos medžiagos (gelžbetonis, pilnavidurė plyta), taip, kad metalinės spintos (seifo) demontavimas nebūtų įmanomas jos neatidarius. Jei metalinė spinta (seifas) tvirtinama prie pastato konstrukcijos, pagamintos iš porėtos medžiagos ar medžio, būtina naudoti ankerinę masę (ankerį) spintai (seifui) tvirtinti. Tarp sienos ir metalinės spintos (seifo) neturi būti jokio tarpo, per kurį galima būtų pasiekti ir pažeisti tvirtinimo varžtus bei užkišti metalines ar hidraulines priemones mechaniniam seifo pašalinimui nuo tvirtinimo pagrindo;“.
4. Įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose nurodyti C kategorijos ginklai ir jų šaudmenys, D kategorijos ginklai ir jų šaudmenys turi būti laikomi taip, kad jais negalėtų pasinaudoti pašaliniai asmenys.
5. Metalinės spintos (seifo) tvirtinti neprivaloma, jei dėl jos dydžio neįmanoma jos išnešti iš patalpos arba jei jos svoris didesnis nei 300 kg. Draudžiama metalinės spintos (seifo) ar durų nuo patalpos, kurioje saugomi ginklai, raktus laikyti matomose, lengvai prieinamose vietose ar perduoti juos kitiems asmenims, taip pat ir ginklų naudotojams, jei spintoje (seife) ar patalpoje yra saugomi ginklai, kurie nėra perleisti naudotojui. Už metalinės spintos (seifo) pritvirtinimą ir spynos patikimumą atsako ginklo savininkas.

Garantija

Seifams suteikiama 2 metų garantija, skaičiuojant nuo pardavimo momento. Kai kurių seifų garantija gali būti ir ilgesnė – žiūrėti prekės aprašyme.